Poznejte krásu okolí Moravského krasu!

Blízko rekreačního Areálu Říčky se nachází mnoho historických a turistických lokalit, které stojí za návštěvu! Chcete-li si zaplavat můžete využít rybník u chat v Areálu Říčky, nebo využít jiná přírodní koupaliště v okolí. V případě zájmu o historické stavby navštivte kostelní stavby v přilehlých městech a vesnicích. Areál Říčky je situován v centru přírody s kulturními památkami na dosah! Nechte se inspirovat fotogalerií s popisy míst, které jsou hodné vaší navštěvy.

1. Údolí Říčky (viz. Údolí Říčky a Rakovce)

2. Rakovecké údolí {viz. Údolí Říčky a Rakovce)

3. Bukovinka - Historická obec, založená již ve 12. století. Dominantou obce je kostel Nanebevzetí Panny Marie. Nedaleko od kostela je kaple se soškou Panny Marie, která se v těchto místech roku 1210 zjevila.


4. Račice - Historická obec, jejíž dominantou je zámek, který je v současné době v přestavbě a je veřejnosti nepřístupný. V obci se nachází potravinové řetězce stejně jako restaurace s výborným jídelníčkem!


5. Pístovice - Malebná obec nedaleko Areálu Říčky je lemována rozlehlým rybníkem s dobovým mlýnem. Možnost přírodního koupání a občerstvení ve třech restauracích.


6. Luleč - obec zasazená do malebné krajiny s lomem, který je upravený v přírodní koupaliště, které bylo vyhodnoceno jako nejkrásnější přírodní koupaliště na Jižní Moravě, v jeho areálu se nachází občerstvení a restaurace.


7. Vyškov - Bývalé okresní město vás přivítá množstvím restaurací a obchodních řetězců, nezůstane však pouze u toho! Město Vyškov nabízí aquapark vhodný pro venkovní i vnitřní koupání s mnoha atrakcemi, které potěší malé i velké plavce! Další z lákadel města je i zoologická zahrada, která se stejně jako město Vyškov, nachází pouhých 15km od Areálu Říčky!


8. Stará pošta - Ve vzdálenosti 4 km od města Rousínov se nachází památka, která vás přenese do období slavkovské bitvy! V areálu současné restaurace a jízdárny nocoval sám Napoleon Bonaparte! Nenechte si ujít areál, který dýchá historií a domluvte si navíc i projížďku na koňském hřbetu! Pro domluvu projížďky nás prosím předem kontaktujte na čísle +420 517 375 985.


9. Slavkov u Brna (Austerlitz) - Přeneste se do doby Bitvy u Slavkova (Napoleonské dny 13. -15.8) nebo jednoduše dýchejte atmosféru slavného městečka, kterému dominuje barokní zámek! Pro zájemce o historické památky je k dispozici naučná stezka, která vede po bojišti Bitvy tří císařů a Mohyly Míru (20km od města Slavkov), ve které je umístěná stálá expozice. Pro zájemce o oddech a relaxaci je k dispozici venkovní koupaliště a přilehlá sportoviště.


10. Křtiny - Významné poutní místo s výraznou dominantou, chrámem Panny Marie, který je postaven na památku zjevení Panny Marie v nedaleké Bukovince. Tato perla bartokní architektury je největším dílem architekta Jana B. Santiniho. Chrám byl postaven na půdorysu řeckého kříže v 17. století na místě původního kostela z roku 1210. Stavba trvala témeř 40 let, V roce 1991 zde byla objevena a později otevřena kostnice s ostatky asi 1 000 lidí. V roce 2004 je zde také zprovozněna zvonkohra s 33 zvony, odlitými v Nizozemí. Součástí chrámového komplexu je i zámek s restaurací. Od 1. července 2008 je kostel prohlášen Národní kulturní památkou. Pro zájemce o oddech a relaxaci je k dispozici venkovní koupaliště, stejně jako i další místní restaurace.


11. Jedovnice - Obec založená již ve 12. století, jejíž dominantou je soustava rybníků soužící pro chov ryb i rekreační využití. Největší rybník Olšovec má rozlohu 40 ha. Pro zájemce je možno zapůjčit lodičky a šlapadla pro dobrodružnou projížďku. K občerstvení slouží vyhlášená restaurace Olšovec! V obci Jedovnice se také nachází běžné potravinové řetězce, lékárna i benzinová pumpa.


12. Ostrov u Macochy - Jeskyně Balcarka (viz Moravský kras Macocha - jeskyně)

13. Propast Macocha - Punkevní jeskyně - Kateřínská jeskyně (viz Moravský kras Macocha - jeskyně)

14. Sloup - Sloupsko-šoěůvskě jeskyně (viz Moravský kras Macocha - jeskyně)

15. Josefov - Býčí Skála (viz Moravský kras Macocha - jeskyně)

16. Blansko - Bývalé okresní město s urbanizačními středisky jako jsou obchodní řetězce, nemocnice a restaurace dokáže chromit i historickými památkami, které se nachází přímo v centru města. Nedaleko centra se nachází přehradní nádrž.


17. Brno - Moravskou metropoli netřeba příliš představovat. Urbanizované centrum s mnoha známými historickými odkazy, jako je Hrad Špilberk, zaujme milovníky architektury napříč stoletími, ale také milovníky obchodů a kaváren.