Údolí Říčky a Rakovce - přírodní parky na dosah

Přírodní park Údolí Říčky - romantické louky a mokřady

Areál Říčky je součástí tohoto přírodního parku. Toto údolí se line od Areálu Říčky podél meandrujícího potoka v délce 20 km, až do Mariánského údolí nedaleko města Brna. Tato zalesněná oblast je hezká na pohled první a poučná na pohled druhý, neboť se tu nachází mnoho vzácných živočichů a rostlin, se kterými se můžete seznámit "tváří v tvář".

Jižní částí parku, pod Hádeckým rybníkem, protéká potok Říčka do krasového území s mnoha jeskyněmi. Veřejnosti je zpřístupněná jedna z nich - jeskyně Pekárna.

V blízkosti Areálu Říčky se také nachází vydatný pramen pitné vody, který nese jméno Miluška a je od ubytovacího areálu vzdálen pouhých 500m. V případě zájmu o koupání je k dispozici i rybník Pod Hádkem, který je ve vzdálenosti 8km od Areálu Říčky. Po aktivním sportování je možno občerstvit se v tamní restauraci s letní zahrádkou a poté se procházkou vrátit do prostoru chat v Areálu Říčky.

Přírodní park Rakovecké údolí - skalní seskupení s výhledy do údolí

Nachází se severně od Areálu Říčky, ve vzdálenosti asi 1 km. Toto údolí se táhne hlubokými lesy, kolem potoka Rakovce až k rybníkům městyse Jedovnice, které jsou vzdálené asi 10 km. Je významnou přírodní rezervací s mnoha rostlinami jako jsou bledule či medvědí česnek, které je možno v mokřadech tohoto parku nalézt.

Nejvýznamnější dominantou parku jsou však skalní seskupení, které jsou z přírodního slepence a skýtají malebný pohled do údolí.

Údolí je lemováno informačními panely, které poučí a zabaví děti i dospělé.

Prozkoumejte krásy moravské přírody s Areálem Říčky, který levně ubytuje vás i vaše přátele!