CZ | EN | DE | PL | RU

Výlety do okolí

Poznejte krásu okolí Moravského krasu!

Blízko rekreačního Areálu Říčky se nachází mnoho historických a turistických lokalit, které stojí za návštěvu! Chcete-li si zaplavat můžete využít rybníky v Areálu Říčky, nebo využít jiná přírodní koupaliště v okolí. V případě zájmu o historické stavby navštivte kostelní stavby v přilehlých městech a vesnicích. Areál Říčky je situován v centru přírody s kulturními památkami na dosah! Nechte se inspirovat fotogalerií s popisy míst, které jsou hodné vaší navštěvy.

mapa okoli cz an

 

1.
Údolí Říčky
(viz. Údolí Říčky a Rakovce)

2.
Rakovecké údolí
 (viz. Údolí Říčky a Rakovce)

3.
Bukovinka
- Historická obec, založená již ve 12. století. Dominantou obce je kostel Nanebevzetí Panny Marie. Nedaleko od kostela je kaple se soškou Panny Marie, která se v těchto místech roku 1210 zjevila.  

4.

Račice - Historická obec, jejíž dominantou je zámek, který je v současné době využíván místním učilištěm a je veřejnosti nepřístupný. V obci se nachází potravinové řetězce stejně jako restaurace s výborným jídelníčkem!

5.
Pístovice - Malebná obec nedaleko Areálu Říčky je lemována rozlehlým rybníkem s dobovým mlýnem a možností rybaření či přírodního koupání. V případě neúspěchu při lovení je k dispozici příjemný prostor restaurace.

6.
Luleč
- obec zasazená do malebné krajiny s lomem, který je upravený v přírodní koupaliště, které bylo vyhodnoceno jako nejkrásnější přírodní koupaliště na Jižní Moravě v jeho blízkosti se také nachází občerstvení a restaurace.

7.
Vyškov - Bývalé okresní město vás přivítá množstvím restaurací a obchodních řetězců, nezůstane však pouze u toho! Město Vyškov nabízí aquapark vhodný pro venkovní i vnitřní koupání s mnoha atrakcemi, které potěší malé i velké plavce! Další z lákadel města je i zoologická zahrada, která se stejně jako město Vyškov, nachází pouhých 15km od Areálu Říčky!

8.
Stará pošta - Ve vzdálenosti 4 km od města Rousínov se nachází památka, která vás přenese do období slavkovské bitvy! V areálu současné restaurace a jízdárny nocoval sám Napoleon Bonaparte! Nenechte si ujít areál, který dýchá historií a domluvte si navíc i projížďku na koňském hřbetu! Pro domluvu projížďky nás prosím předem kontaktujte na čísle +420 517 375 985.

9.
Slavkov u Brna (Austerlitz) - Přeneste se do doby Bitvy u Slavkova (Napoleonské dny 13. -15.8) nebo jednoduše dýchejte atmosféru slavného městečka, kterému dominuje barokní zámek! Pro zájemce o historické památky je k dispozici naučná stezka, která vede po bojišti Bitvy tří císařů a Mohyly Míru (20km od města Slavkov), ve které je umístěná stálá expozice. Pro zájemce o oddech a relaxaci je k dispozici venkovní koupaliště a přilehlá sportoviště.

10.
Křtiny
- Významné poutní místo s výraznou dominantou, chrámem Panny Marie, který je postaven na památku zjevení Panny Marie v nedaleké Bukovince. Tato perla bartokní architektury je největším dílem architekta Jana B.  Santiniho. Chrám byl postaven na půdorysu řeckého kříže v 17. století na místě původního kostela z roku 1210. Stavba trvala témeř 40 let. 

V roce 1991 zde byla objevena a později otevřena kostnice s ostatky asi 1 000 lidí.

V roce 2004 je zde také zprovozněna zvonkohra s 33 zvony, odlitými v Nizozemí.

Součástí chrámového komplexu je i zámek s restaurací.

Od 1. července 2008 je kostel prohlášen Národní kulturní památkou.

Pro zájemce o oddech a relaxaci je k dispozici venkovní koupaliště, stejně jako i další místní restaurace.

11.
Jedovnice
- Obec založená již ve 12. století, jejíž dominantou je soustava rybníků soužící pro chov ryb i rekreační využití. Největší rybník Olšovec má rozlohu 40 ha. Pro zájemce je možno zapůjčit lodičky a šlapadla pro dobrodružnou projížďku. K občerstvení slouží vyhlášená restaurace Olšovec! V obci Jedovnice se také nachází běžné potravinové řetězce, lékárna i benzínová pumpa.

12.
Ostrov u Macochy
– Jeskyně Balcarka (viz Moravský kras Macocha - jeskyně)

13.
Propast Macocha – Punkevní jeskyně – Kateřínská jeskyně (viz Moravský kras Macocha - jeskyně)

14.
Sloup – Sloupsko-Šošůvské jeskyně (viz Moravský kras Macocha - jeskyně)

15.
Josefov – Býčí Skála (viz Moravský kras Macocha - jeskyně)

16.
Rudice - Kaolinový lom na koupání (bez občerstvení)

17.
Blansko - Bývalé okresní město s urbanizačními středisky jako jsou obchodní řetězce, nemocnice a restaurace dokáže ohromit i historickými památkami, které se nachází přímo v centru města. Nedaleko centra se nachází přehradní nádrž.

18.
Rájec-Jestřebí - zámek (prohlídky s programem)

19.
Pod Hádkem - rybník s restaurací

20.
Brno
- Moravskou metropoli netřeba příliš představovat. Urbanizované centrum s mnoha známými historickými odkazy, jako je Hrad Špilberk, zaujme milovníky architektury napříč stoletími, ale také milovníky obchodů a kaváren!